ASYAM Hakkında

3 yıl önce

Arnavutköy Belediyemizin vatandaşlarımıza yerinde,  ihtiyaçlarına uygun çözümler ve kaliteli hizmet sunmak adına 2011 yılı içerisinde ASYAM (Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Merkezi) halkımızın hizmetine sunulmuştur. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren merkezimizde vatandaşlarımıza her türlü ihtiyaçlarının temini adına çözümler sunulmaktadır. 

Sosyal Yardımlaşma Merkezimiz bünyesinde oluşumu tamamlanan ASYAM MARKET 'imize (Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Market) alınan talepler ve tespitler doğrultusunda bütçemizden ihale yolu ile ve bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile temel ihtiyaç malzemelerinin temini sağlanmaktadır. 

Arnavutköy Kart 'tan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın müracaat etmeleri durumunda sosyal incelemeleri yapılarak, yardım değerlendirme kurulunun uygun görüşü doğrultusunda Arnavutköy Kart desteğinden yararlanma hakkı elde etmiş olurlar.

İçerisinde 100'e yakın ürün çeşidinin bulunduğu Asyam Marketimizde, bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak miktarda ürün çeşitleri bulunmaktadır. Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksine uygun olup, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı birinci kalite ürünlerden tercih edilmektedir. 

Marketimiz de alışveriş uygulaması her ay mahalle bazında düzenlenmekte olup, hak sahibi vatandaşlarımıza Arnavutköy Kart verilip aylık kredi yükletilmek sureti ile alışverişleri gerçekleştirilmektedir. Market alışverişlerinde vatandaşlarımıza merkezi noktalara servis hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın, Marketimize gelmelerine ihtiyaç duyulmadan, alışverişleri ekiplerimizce yapılıp, evlerine teslim edilmektedir.