Arnavutköy Kart Nedir ?

3 yıl önce

Kişiye özel verilen Arnavutköy Kart hak sahibinin kimliği ile her ay düzenli olarak yüklenen kredi limiti oranında ihtiyacı olan ürünü seçme ve alma imkânına sahip olur.

Arnavutköy Kart Nedir ?

ARNAVUTKÖY KART;

Kişiye özel verilen ve hak sahibinin kimliği ile her ay düzenli olarak idarece yüklenen kredi limiti oranında ihtiyacı olan ürünü, Asyam Marketimizden seçme ve alma imkânı sağlayan kontörlü alışveriş kartıdır.  

KAPSAM;

İlçemizde yaşayan, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta güçlük çeken dar gelirli, muhtaç, yoksul, kimsesiz, düşkün, yaşlı, dul, engelli başta olmak üzere ihtiyaç sahibi olan diğer vatandaşlarımıza bütçe imkânları dâhilinde yapılan ayni yardımı ifade eder.

ÖNEMLİ HUSUS;

Dünya genelinde koronavirüs salgını sebebi ile alınan kısıtlama tedbirleri kapsamında, temasın engellenmesi ve hastalığın yayılmasını önlemeye yönelik kart uygulaması gerekmeksizin, kimlik no yada yeni kimlik belgelerinde yer alan barkod okuma sistemi ile alışveriş uygulamasına geçilmiş olup, bundan sonraki süreçte de bu uygulamamız geliştirilip devam edilecektir. 

MÜRACAATA İLİŞKİN BELGELER;

Aşağıdaki belgeler başvuru esnasında veya sosyal inceleme ve değerlendirme yapıldıktan sonra gerek görülmesi durumunda idarece istenebilir; 

  • Fakirlik Belgesi
  • Kimlik Fotokopisi
  • Dilekçe
  • İdare Gerektiğinde Muhtaçlık Durumuna İlişkin Ek Kanıtlayıcı Belge Talep Edebilir.