ASYAM NEDİR

Arnavutköy belediyemizin muhtaç vatandaşlara yerinde ve kaliteli hizmet sunmak ve ihtiyaçlarına uygun yardım yapabilmek adına ASYAM ( Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Merkezi ) marketi vatandaşlarımızın hizmetine açmıştır.

Asyam market Arnavutköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri müdürlüğü bünyesinde olup ihale veya bağış temini yoluyla gerçekleştirilen 100 yakın ürün çeşidinin bulunduğu ilçemizde yaşayan yardıma muhtaç ailelere yönelik her ay 150 TL ( kredi ) yüklenen Asyam Kart ile gıda ve temizlik ürünleri yardımı yapılan sosyal yardımlaşma marketidir.

Asyam Kart'tan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın dilekçe ile müracaatlarından sonra sosyal incelemesi yapılarak yaşlı,dul,engelli veya hastalığından dolayı çalışamayacak durumda olmaları göz önünde bulundurularak ASYAM marketten yararlanmaları sağlanır.

Yapılan yardımlar her ay mahalle bazında düzenlenmekte olup, hak sahibi vatandaşlarımıza ASYAM (Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Market Kartı) verilip aylık kredi yükletilmek sureti ile alışverişleri gerçekleştirilmektedir. Belediyemiz yardıma muhtaç ailelerin bütçelerine bir nebze de olsa katkı sağlamaktadır. Market alışverişlerinde vatandaşlarımıza merkezi noktalara servis hizmeti sunulmaktadır.

Marketimizde bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar ürün çeşidi bulunmaktadır. Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksine uygun olup, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı birinci kalite ürünlerdir