ASYAM NEDİR

Arnavutköy Belediyemiz muhtaç vatandaşlara nitelikli hizmet sunmak ve ihtiyaçlarına göre yardım yapabilmek amacıyla ASYAM (Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Marketi) Kartını uygulamaya koymuştur.

ASYAM Market Arnavutköy belediyemizin bünyesinde olup ihale yolu ile satın alınan 54 çeşit ürünün bulunduğu, ilçemizde yaşayan yardıma muhtaç ailelere yönelik her ay belirli miktar olmak üzere gıda yardımı yapılan marketimizdir. ASYAM market kartından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın yerinde Sosyal incelemesi yapılarak, yaşlı dul, engelli, öksüz, yetim, cezaevinde olan ve ağır hastalık geçiren vatandaşlarımızın mağduriyetleri göz önünde bulundurulur.

Yapılan yardımlar her ay mahalle bazında düzenlenmiştir. Alışveriş yapan vatandaşlarımıza ASYAM (Arnavutköy Sosyal Yardımlaşma Market Kartı) verilmek sureti ile alışverişleri gerçekleştirilmektedir. Belediyemiz Yardıma muhtaç ailelerin bütçelerine bir nebze de olsa katkı sağlamaktadır. Market alışverişlerinde vatandaşlarımıza araç hizmeti sunulmaktadır.

Marketimizde bir ailenin temel ihtiyacından fazla ürün bulunmaktadır. Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksine uygun olup, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın onayı vardır.