2 BİN 818 AİLEYE EĞİTİM YARDIMI

Arnavutköy Belediyesi “Aileye Destek, Eğitime Destek” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasında, 2 bin 818 aileye eğitim yardımında bulundu.

Arnavutköy Belediyesi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yaptığı eğitim yardımlarının yanı sıra üniversiteyi kazanmış ve üniversite eğitimine devam eden öğrencilerin ailelerine; yardım ederek, eğitime tam destek oluyor.

Arnavutköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Arnavutköy İlçesi’nden il içi ve il dışında eğitim hayatına devam eden üniversite öğrencisinin ailesine, eğitim yardımında bulunuyor. 2 bin 818 aileye yapılan yardım, öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlayacak. Arnavutköy Belediyesi tarafından banka hesaplarına yatırılacak yardım desteği, 3 taksitte toplamda bin 750 TL olarak, ailelerin hesaplarına geçecek. Eğitim yardımının ilk taksitinin Ocak Ayı içerisinde yatacağı müjdesi, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından vatandaşlara verildi.

Aile Eğitim Yardımının diğer taksitleri ise Mart Ayı Sonu ve Mayıs Ayı sonunda vatandaşların hesaplarına yatacağı, Sosyal İşeler Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Arnavutköy Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Aile Eğitim Yardımlarının bu yıl 4.sü düzenlendi. Her yıl katlanarak devam eden aile eğitim yardımlarında ilk yıl bin 720 aileye, ikinci yıl bin 831 aileye, üçüncü yıl 2 bin 448 aileye eğitim yardımı yapılmıştı. Bu yıl ise üniversite de öğrenci olan 2 bin 818 aileye, eğitim yardımı yapılacak.