İSTANBUL'DAN HALEP'E 221 YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Türk Kızılay’ı tarafından Halep için başlatılan kampanyada toplanılan 221 tır yardım malzemesi dualarla yola çıktı. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da katıldı.

 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Türk Kızılay’ı tarafından Halep için başlatılan kampanyada toplanılan 221 tır yardım malzemesi dualarla yola çıktı. Halep için başlatılan kampanyaya Arnavutköy Belediyesi de 8 tır insani yardım malzemesi göndererek destek oldu.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Türk Kızılay’ı işbirliğiyle Halep için başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımlar düzenlenen törenle gönderildi. Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda "Kardeşlik Seferberliği" kampanyasında toplanan yardımların tırlarla gönderildiği uğurlama törenine Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, kızı Büşra Köylübay, gelini Seda Yıldırım, kardeşi ve Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İlçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Bizim için Halep neyse Antep de odur"

Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Haleplilerin yaşadığı acılara Türkiye'nin duyarsız kalamayacağını belirterek, "Bizim için Halep neyse Antep de odur. Gözleri olup göremeyenlerden kulağı olup duymayanlardan, kalbi olup mühürlenenlerden olamayız. Bu insani yardımlar kadar Türkiye'ye sığınan kadın ve çocuklar ile ilgili sosyal entegrasyon adına çalışmalar yapmamız gerekiyor. Psikolojik destek çalışması yapmamız elzem görülüyor. AK Parti İstanbul İl Başkanlığını, Büyükşehir Belediyesi'ni, AK Partili ilçe belediyeler ve AK Parti ilçe başkanlıkların Kızılay İstanbul Şube Başkanlığı'na teşekkürlerimizi sunuyorum. Ama asil takdir alyansı bozdurup Halep'e yardım için gönderen insanımız hak ediyor. O an evine alacağı bir ihtiyaçtan feragat edip Halep'e yardım gönderen vatandaşımız takdiri hak ediyor. Aziz milletimize en kalbi kalbi şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.