“HALEP YALNIZ DEĞİLDİR” KAMPANYASI BAŞLADI

Arnavutköy Belediyesi “Halep Yalnız Değildir” kampanyası başlattı. Halep’ten çadır kentlere yerleştirilen kardeşlerimiz için insani yardım kampanyası başlatıldığını belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “   Geçmişte bizim için mücadele eden Halep Halkı’na bugün bizler de yardım etmeliyiz” dedi

 

Halep’te yaşanan insanlık dramı için sessiz kalmayan Arnavutköy Belediyesi, insani yardım kampanyası başlattı. Halep’te yaşan olaylar sonrası ülkemizde ve sınır koridorunda oluşturulan çadır kentlere yapılacak yardımalar, Arnavutköy Belediyesi vasıtasıyla ulaştırılacak.  Başlatılan kampanya da sıfır ürünler alınacak. Vatandaşlar tarafından getirilen insani yardım malzemeleri, Arnavutköy Belediyesi’ne ait binalarda toplanacak.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı öncülüğünde toplanan STK’lar, insani yardım kampanyasına ortak olacaklarını söylediler.  Arnavutköy Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “ Ülkemizin etrafından bulunan ülkelerde çıkarılmak istenen sorunlar ve ülkemizde de aynı sorunları başlatmak isteyen kişiler aynıdır. Geçmişte birer parçamız olan bu ülkeler, bugün emperyalist güçler tarafından işgal ediliyor. Bugün bu topluluk dünyayı kan gölüne çevirmeye devam ediyor. Bu güçler, farklı guruplar oluşturarak emel ve amaçlarını sürdürüyorlar. Bazen ülke içinden guruplar seçerek, bazen de ülke dışında terör gurupları seçerek amaçları doğrultusunda ilerliyorlar. Bunun karşısında bizler neler yapabiliriz. Nasıl yol izleyebiliriz. Ülkece bunun gayreti içerisinde olmalıyız” diye konuştu.

Gezi kalkışmasından sonra ülkemiz kötü bir süreç yaşatmak isteyen hain odaklar bizleri bölemeyecek diyen Başkan Baltacı: “Gezi süreci ve sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesiyle bertaraf edildi. Sonrasında yaşanan yolsuzluk iddialara da vatandaşlarımızın hassas baktığı konulardandı buradan da güçlü çıktık. Tabi bundan sonra üst akıl olarak dünyayı yönetenlerin maşası olan FETÖ Örgütü, Ülkemizde hain kalkışmayı yapmaya çalıştı. Yine sosyal medya aracılığıyla farklı konularda bu işin bitmediği dile getiriliyor. Ülkemize korku salmak adına yapılan bu çalışmalar büyüklerimiz tarafından anlatıldı. Geçmişte günümüze gelen suikastlar ve kötü düşünceler bunları bitmeyeceğini, ülkemizin güçlenmesiyle beraber devam edeceğini gösteriyor. Ama vatandaşlarımızın bilinçli olması, ülkemizin güçlü olması ve Cenabı Hakkın bizi muhafaza etmesi, aldığımız duaların bizi muhafaza etmesi bu zor olayları atlatmamıza vesile oluyor” şeklinde konuştu.

Bugün sizi davet etmemizin nedeni yakın tarihte yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamak diyen Başkan Baltacı: “ Halep Şehrimizle alakalı, Halep Halkıyla alakalı işler açısı durumu müzakere etmek ve toplumsal duyarlılığımızı ortaya koymaktır.  Geçmişimizde bizim için mücadele eden Halep Halkına, bugün de bizlerde üzerimize düşeni yapacağız. Halep, ülkemizde Gaziantep gibi kadim bir şehir, peygamberler şehri ve bugün ki fotoğraflara bakınca içimiz sızlıyor. Geçmişte hangi amaçla Çanakkale de bulunuyorsa bu yayılmacı emperyalist güçler, bugün de Suriye’de Halep’te Hama’da aynı amaçla bulunuyor. Bizim burada dış güçlerin başlattığı savaş ortamından kaçabilen ve bizim kurumlarımız aracılığı ile ülkemize getirilen Halepli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek. Burada stklar, devletimiz çok ciddi kampanyalar yapıyor. Bizlerde bu taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Halep’le ilgili kararımızı aldıktan sonra çalışmaları başladık. Şuan sınır koridorunda yüz bin nüfustan bahsediliyor. Arnavutköy Belediyesi olarak bir organizasyon başlatıyoruz. 12 çeşit malzemenin bulunduğu bir liste yapıldı. Buruda bulunan çoğunluğu iş adamı olan arkadaşlarımızın da bunlarda katkısı olması istedik. Maddi olarak çeşitli kurumlara yardımlarınız yapabilirsiniz. Ama biz ayni yardım konusunda bir çalışma yapıp, tırlarımızı yola çıkarmaya çalışacağız. Sizlerin de desteği ile bir yardım filosu yola çıkaracağız. İnsanı yardım malzemelerimiz içerisinde öncelikli olarak; un, konserve, gıda kolisi, bebek, kolisi, hijyen paketi, battaniye, hasır, elbise, yağmurluk, atkı bere, gaz sobası ve çocuklar için mont, bot, kazak yer alacak. Suiistimal edilmemesi ve hızlı bir çalışma olması açısından 1. El malzemeler olmasını istiyoruz” diye ifade etti.